CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

20 Δεκ 2007

Oi Panthers Varkiza κυπελλούχοι Ελλάδος

Τον πρώτο τους τίτλο κατέκτησαν οι Panthers Varkiza μετά την επικράτηση τους με 2-1 επί της Thraki United. Ο μεγάλος νικητής του κυπέλλου Ελλάδος για αυτή τη σαιζόν ήταν καλύτερος καθόλη τη διάρκεια του αγώνα και με όπλο την πολύ καλή του άμυνα, μπόρεσε να πιέσει ψηλά τον αντίπαλο του με αποτέλεσμα να κλέψει πολλές φορές την μπάλα και να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες. Η Thraki United προσπάθησε να ακολουθήσει αυτή την τακτική, σηκώνοντας και αυτή αρκετά ψηλά την γραμμή της άμυνας της, με αποτέλεσμα να παρακολουθήσουμε στο πρώτο ημίχρονο μια μεγάλη μάχη στο χώρο του κέντρου. Στη συνέχεια όμως αποδειχθεί πως αυτό το παιχνίδι ταιριάζει καλύτερα στους Panthers Varkiza που πίεσαν και προηγήθηκαν στο 49 με τον Buntić ενώ το καθοριστικό βήμα για την νίκη έγινε στο 68ο λεπτό Ο Preud`Homme εκτέλεσε ωραία το πλάγιο. Ο Błasiak πήρε εκπληκτικά την κατοχή της μπάλας. Ο Lima όμως του έκανε φάουλ μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε χωρίς δισταγμό πέναλτυ! Ο Buntić εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας ένα έξυπνο και με φάλτσο σουτ στην γωνία για το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Thraki United ήταν να μειώσει στο 87 με σουτ από κοντά του Rachwalik.