CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

23 Μαρ 2008

Super League - Αγωνιστική 6 .

SuperLeague 6 Αγωνιστική

Στο πρώτο παιγνίδι ο TSEROKI DREAM(8ος με : 01Ν,--Ι,04Η,6-16,03Β) φιλοξενούσε την pharma74 (4ος με : 02Ν,01Ι,02Η,7-5,07Β) ,στο γήπεδο ήρθαν 18.966 θεατές χωρίς να τους απασχολεί ότι ο καιρός πάει για βροχή .Ο γηπεδούχος κατέβηκε με το κλασικό 3-5-2 αλλά το κέντρο το ενίσχυσε βάζοντάς έναν πιο αμυντικογενη παίχτη από την άλλη ο φιλοξενούμενος κατέβηκε με το κλασικό 4-4-2 (ρόμβος).Στο πρώτο ημίχρονο ο γηπεδούχος κέρδισε το κέντρο και πίεσε τον αντίπαλο του , η καλύτερη τους φάση είναι στο 16 σε σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή το οριζόντιο δοκάρι και ο τερματοφύλακας ήταν στην θέση τους , ο φιλοξενούμενος προσπάθησε για πρώτη φορά στο 21 αλλά είχαν 2 καλές διπλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ στο 31-32 αλλά και στο 42 με δοκάρι και σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Στο 2 ημίχρονο ο γηπεδούχος πίεσε από την αρχή , είχε μια καλή ευκαιρία στο 80 με κεφαλιά αλλά δεν ανησύχησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα , ο φιλοξενούμενος κατάφερε να κάνει πιο καλές ευκαιρίες και σε αυτό το ημίχρονο ειδικά στο 67 ο φιλοξενούμενος είχε κλασική ευκαιρία με κεφαλιά αλλά δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον αντίπαλο τερματοφύλακα και στο 88 λίγο πριν λήξη ο αγώνας η κεφαλιά πήγαινε για μέσα αλλά με υπερένταση ο τερματοφύλακας την έδιωξε .Το τελικό αποτέλεσμα 0-0 ,ένας αγώνας χωρίς λάθη της διαιτησίας και χωρίς αντιαθλητικά μαρκαρίσματα με τελικό αποτέλεσμα να πάρουν από 1 βαθμό η κάθε ομάδα.

Το δεύτερο παιγνίδι έγινε στο Zorba the Creep Arena και αν και έβρεχε 19200 θεατές είδαν ζωντανά των αγώνα αυτόν .Ο Zorba the Creep (6ος με : 01Ν,--Ι,04Η,5-11,03Β) φιλοξενούσε τον ORANDA F.C. (5ος με : 01Ν,02Ι,02Η,3-5,05Β) μια ομάδα με κλειστή άμυνα . Ο γηπεδούχος προτίμησε το 3-5-2 με 2 αμυντικά χαφ ενώ ο φιλοξενούμενος παρουσίασε μια έκδοση του 3-5-2 με πιο αμυντικό χαρακτήρα και αισθητά την άμυνα κάτω.
Εκεί που πήγε να μας πάρει ο ύπνος να το φάουλ στο 17 και ο Garifallos Karahalios του πρωταθλητή έστειλε γλυκά την μπάλα στα δίχτυα και έγινε το 0-1.Στο 21 ο επόπτης δεν είδε το θέατρο του παίχτη και έτσι ο γηπεδούχος έμεινε άδικα με 10 παίχτες μετά την αποβολή με κόκκινη του Alkinoos Sarabakos ,στο 22 το δοκάρι έσωσε τους γηπεδούχους ενώ στο 36 ο διαιτητής έδειξε άλλη μια κόκκινη σε παίχτη του Zorba Simos Prittas , φήμες λένε για την σχέση του διαιτητή με καθαρισμό ενυδρείων αν και αυτό ισχύει , τότε θα σηκώσει θύελλα αντιδράσεων ;p (πρώτη εμείς το αποκαλύψαμε).Το πρώτο ημίχρονο τελικά τελείωσε με τον γηπεδούχο να χάνει με 1 γκολ αλλά και με 9 παίχτες , στα αποδυτήρια ακούστηκαν υβριστικά συνθήματα εναντίων των διαιτητών από μέλοι του συλλόγου Zorba αλλά ευτυχώς τα πράγματα ηρέμησαν σχετικά γρήγορα. Στο 2 ημίχρονο τώρα από το 48 το σκορ έγινε 0-2 ,στο 62 το 0-3,το 0-4 έγινε στο 73 και το τελικό 0-5 διαμορφώθηκε στο 75 με πέναλτι , σαφώς καλύτερη ομάδα του Σάκη έδειξε λίγο ότι υπάρχει και δεν είναι εύκολος αντίπαλος.

Στο 3 αγώνα τώρα ο Aprothimos Glyfadas (2ος με :04Ν,--Ι,01Η,12-3,12Β) φιλοξενούσε την
Thraki United(7ος με :01Ν,--Ι,04Η,6-14,03Β) η οποία έψαχνε βαθμούς .Ο γηπεδούχος με ένα 5-3-2 ενώ ο φιλοξενούμενος με 3-5-2 με 2 αμυντικά χαφ ,στο πρώτο ημίχρονο στο 4 λεπτό μια ωραία ενέργεια του K. Stefanidis από τα πλάγια έκανε το 0-1.Ο γηπεδούχος κατάφερε να φέρει το παιγνίδι στα ίσια στο 17 μετά από μια μεγάλη κούρσα του P. Kalantzis βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1-1 .Στο 23 ο N. Mayromatis έσωσε την ομάδα του απεκρούωντας ένα δυνατό σουτ από μακρυά. Στο 27 ο παίχτης του Απρόθυμου δεν κατάφερε να κάνει το 2-1 ,σε καλή μέρα φάνηκε να είναι ο Μαυρομάτης αφού και στο 35 είπε όχι σε σουτ ενώ 1 λεπτό μετά ο Απρόθυμος έμεινε με 10 παίχτες μετά την 2 κίτρινη κάρτα του V. Čelik .Γενικά οι παίχτες του γηπεδούχου έπαιζαν λίγο πιο σκληρά και έτσι τελείωσε το πρώτο ,στο δεύτερο τώρα ημίχρονο στο 48 ένα ανύποπτο φάουλ στο κέντρο περίπου δεν φάνηκε επικίνδυνο αλλά οι παίχτες της Θράκης το έκαναν σε γκολ σε απευθείας πάσα σουτ σε παίχτη στα όρια της μεγάλης περιοχής ,το ξαφνικο αυτό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης σε κανέναν. Στο 65 ο γνωστός K. Stefanidis έκανε το 1-3 από μακρύα αλλά στο 71 τραυματίστηκε και έγινε αλλάγη. Στο 89 το μόνο που κατάφεραν είναι να μειώσουν σε 2-3 με τον P. Kalantzis αλλά και να τραυματιστεί και η αλλαγή που έκαναν στο 65 F. Kreuz .

Τέλος ο OFI Crete (3ος με : 04Ν,--Ι,01Η,10-3,12Β) φιλοξενούσε τον Panthers Varkiza(1ος με: 04Ν,01Ι,--Η.10-2,13Β) σε ένα ντέρμπι κορυφής . Με ζέστη και 30.100 θεατές να παρακολουθούν των αγώνα ο διαιτητής σφύριξε την έναρξη. O γηπεδούχος κατέβηκε με 4-4-2(ρόμβο) ενώ ο φιλοξενούμενος με ένα περίεργο 4-3-1-2.Ο φιλοξενούμενος πίεζε από την αρχή και φάνηκε να θέλει πιο πολύ την νίκη ,έτσι στο 29 μετά από εκτέλεση φάουλ έφερε την μπάλα εντός περιοχής και εκεί με κεφαλιά ο Benedykt Piekarek έκανε το 0-1.Στο 66 ο L. Mantzios σε μια διεκδίκηση τραυματίστηκε αλλά άντεξε και συνέχισε των αγώνα .Στο 85 η καλύτερη ευκαιρία έγινε με σουτ από το κέντρο σχεδόν που βρήκε στο δοκάρι για τους γηπεδουχους .Δίκαιο ίσως το αποτέλεσμα αφού ο φιλοξενούμενος με μια καλή ευκαιρία από στημένη φάση σκόραρε και πήρε τους 3 βαθμούς αλλά και την παραμονή στην κορυφή.