CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

11 Απρ 2008

Β Εθνική ,ρεπορτάζ 8 αγωνιστικής

Β Εθνική 01
``Και το πρωτάθλημα πήρε φώτια! Αιτία? Η σπουδαία νίκη της Ακανθου επι των Λογιστων. Έτσι αν και στραβοπάτησε ο Ηρακλής Ροτόντας, έπιασε στην πρωτη θεση με 19 βαθμους τους Λογιστες, δίνοντας πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα οσον αφορά την πρώτη θέση. Στην δευτερη θέση ακολουθούν ισοβαθμοι πλεον στους 13 βαθμους, η Ακανθος με την Μακεδονια. Στους 12 βαθμους βρισκεται ο Γερακας, ενα βαθμο πισω του ακολουθει η Cosmoteam, ενω αρκετα χαμηλα βρισκεται η Pelasgiotisa με 5 μολις βαθμους και 8 ο ΠΑΟΚ με κανενα βαθμο. Ακανθος-Λογιστες: 12.000 θεατες βρεθηκαν στο σταδιο της Ακανθου για τον αγωνα Ακανθος-Λογιστες. Μολις στο πρωτο λεπτο ηρθε η ψυχρολουσια για τους γηπεδουχους, οταν ο Γιαννου ανοιξε το σκορ για τους φιλοξενουμενους. Η Ακανθος καταφερε να συνερθει, και στο 73ο λεπτο καταφερε να ισοφαρισει με ωραια ενεργεια του Walesa. Ο ιδιος παικτης, εβαλε φωτια στις κερκιδες οταν στο 81ο λεπτο πετυχε το 2-1. Ολικη ανατροπη για την Ακανθο και σπουδαια νικη απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα. Ο σκορερ των δυο τερματων της Ακανθου, Walesa ειπε:Έπρεπε να σκοράρω και το έκανα ,αυτή είναι η δουλεία μου,είχα 2 καλές ευκαιρίες και τις αξιοποίησα στο έπακρο με τα 2 γκολ που έβαλα σήμερα και είμαι χαρούμενος και για τους 3 βαθμούς που πήρε η ομάδα μου. Απο το γηπεδο της Ακανθου, για το sokkerzonehellas να εχετε ενα ομορφο Κυριακατικο απογευμα." Βαθμολογία

8 0 0 8 0-40 0

Δύσκολα λοιπόν τα πράγματα για ΡΕΑΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ που βρίσκεται με το ένα πόδι στον υποβιβασμό και θα χρειαστεί τουλάχιστον 4 βαθμούς στα επόμενα 6 παιχνίδια για να το ‘σώσει’ με μπαράζ. Η Orgasmatron F.C. για μια ακόμη φορά στάθηκε άτυχη (10 παίκτες από το 14ο ) και υπέκυψε στην πρωτοπόρο Xavalencia F.C. που δείχνει τελικά ότι θα παλέψει μέχρι τέλους με τον A.O.F.P. που τελικά βρίσκει φόρμα και γεμίζει τους καθρέπτες πλέον του relentlessgeo. Nova Spiderman έκανε το 3-πόντο ρεπό της, ενώ στον αγώνα της αγωνιστικής: Dream Team F.C. - keraunos = 5 - 1 Θεατές: 15000 Η ομάδα της Dream Team F.C. πέρασε μάλλον ένα ευχάριστο απόγευμα, στο 2ο ημίχρονο κυρίως, απέναντι στον Keraunos που έπαιζε όμως από το 3ο λεπτό με παίκτη λιγότερο. Στην επόμενη αγωνιστική έχουμε: A.O.F.P. - ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ Nova Spiderman F.C. - ΡΕΑΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ keraunos - Xavalencia F.C. Orgasmatron FC - Dream Team F.C. Όπου και τα τρία παιχνίδια χαρακτηρίζονται φωτιά και πιθανόν μετά από αυτά να υπάρξει ανατροπή στην 1η θέση .
Β Εθνική 03
Άνω κάτω έγινε ο όμιλος και ειδικά στην πρώτη θέση. Η νίκη του caλoi glyfadas εκτός έδρας επί του Red Emerald Utd. τον έφερε στην πρώτη θέση ,όσο για τον αγώνα στο τέλος ο γηπεδούχος κατάφερε να βάλει 2 γκολ και για λίγο να κυνηγάει το Χ από το πουθενά. Με 8 γκολ, θέαμα,κάρτες και τραυματισμούς στο Scorpions Cage ο Scorpions Crete φιλοξενούσε τον mafiozos και όλα στο 1 ημίχρονο έδειχναν άνετη νίκη του φιλοξενούμενου αφού το σκορ ήταν 0 - 3 αλλά στο 2 ημίχρονο τα πράγματα αλλάξανε και στο 90 φεύγα έγινε το 4-4.Σε αποθέωση ο Xatzigkaidas από τους θεατές για το γκολ που πέτυχε και έδωσε τον 1 βαθμό στην ομάδα του ενώ ο Iosif Bergonis για τους φιλοξενούμενους σημείωσε χατρίκ. Στο Molon Lave η Thermopiles φιλοξενούσαν τον Madboys F.C .Το παιγνίδι ήρθε ισόπαλο 2-2 ,για τους φιλοξενούμενους δράστης τον 2 γκολ ήταν ο Torsten Volter ο οποίος φέτος με αυτά τα γκολ έφτασε στα 5 εναντία στις Θερμοπύλες, ο γηπεδούχος κατάφερε και πήρε 1 βαθμό αλλά και να παραμείνει στην 4 θέση. Τέλος ο speth εκτός έδρας δεν κατάφερε να πάρει βαθμό απο τον osfp7 όπου και έχασε με 3- 1 .
Β Εθνική 04
3 από τα 4 παιγνίδια έληξαν με το ίδιο σκορ και ο ΝΤ κέρδισε με το κλασικό 1-0 α !!! και αυτός με το αστεράκι ...ελάτε τώρα καταλάβατε...είναι πρώτος :) Στο Dr. Killer Arena ο Dr. Killer φοβήθηκε τον A.C.Strikers και έστησε την ομάδα πίσω ,το σύστημα τα λέει όλα :φουλ κότα ,κατά τα άλλα ήταν ένα ωραίο παιγνίδι και το γκολ στο 32 του Stratos Triantafyllopoylos έφτανε να δώσει την νίκη στον ΝΤ. Στο Barboutsala Arena ο Barboutsala φιλοξενούσε την Squadra Da Pappi η οποία κατέβασε σύστημα διαφορετικό και τελικά κατάφερε να κερδίσει με 1-2.Ο γηπεδούχος το μόνο που κατάφερε ήταν το γκολ στο 86 αλλά δεν έφτανε μόνο αυτό. Η Bazeloi έπαιζαν με τον FANATICS , ο φιλοξενούμενος πήρε νίκη απομάκρυνσης από την 8 θέση με σκορ 1-2 σε ένα δύσκολο παιγνίδι για αυτούς. Η AEK CHIOS φιλοξενούσε την FC PROHOMA αλλά δεν κατάφερε να πάρει βαθμό αφού έχασε με 1-2 ,καθαρή υπεροχή του φιλοξενούμενου,και είναι ακόμα στην καυτή 8 θέση.

Οι πρώτοι στα μισά της κούρσας

Ας δούμε τους μέχρι στιγμής πρώτους στους 62 ομίλους της Δ...

19.Tsoufiakos 8 8 0 0 20-3 24

Ευχαριστώ τον Dias για την καλή δουλειά...

7 Απρ 2008

Super League - Αγωνιστική 8 .

Μόνος στην κορυφή βρίσκεται ο Panthers Varkizaμετά και απο αυτήν την νίκη τουεπι του Aprothimos Glyfadas ο οποίος έπεσε στην 5 θέση, ο OFI Creteέκανε στάση με την ήττα του και έδωσε ανάσα στην Thraki United αλλά τον πλησίασαν η pharma74 και ο ORANDA F.C ,αφού κέρδισαν εύκολα τον TSEROKI DREAM και τον Zorba the Creep.

TSEROKI DREAM - ORANDA F.C. 0:3
Zorba the Creep - pharma74 0:4
Aprothimos Glyfadas - Panthers Varkiza 1:2
OFI Crete - Thraki United 0:2

Στο Aprothimos Glyfadas Arena είχε έρθει η ώρα για τον Panthers Varkiza , ο καιρός βοήθησε και το στάδιο γέμισε με 29600 θεατές .Ο γηπεδούχος προτίμησε να κατέβει με το ίδιο σύστημα ,όπως έκανε και ο φιλοξενούμενος αλλά χωρίς τον Paylos Lagos αλλά με τον Ntinos Kyparissis κατάφερε και κέρδισε με 1 - 2 και έμεινε μόνος στην κορυφή με διαφορά 7 βαθμών .Στον αγώνα τώρα ο Πάνθηρας πίεσε από το πρώτο λεπτό και στο 7 ο πίνακας έγραφε 0-1.Στο 26 πάλι απείλησε με μια καλή ευκαιρία αλλά το δοκάρι είπε όχι για το 2 γκολ μετά από σουτ του Buntić ,ενώ χρειάστηκε το δοκάρι και ο τερματοφύλακας στο 37 μετά από σουτ του Piekarek αλλά στο 39 φάνηκε σαν να κοιμήθηκε η άμυνα του γηπεδούχου έτσι ο Krych πετά την μπάλα στον Buntić ο οποίος μπαίνει στην μεγάλη περιοχή και σκοράρει ,το 2 γκολ σαν να ξύπνησε λίγο τους γηπεδούχους αλλά είχαν παιχτεί 45 λεπτά και ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του 1 ημιχρόνου . Στο 2 από την αρχή πάλι ο Πάνθηρας στο 48 με τον Buntić αλλά και με τον Piekarek σε μια φάση διαρκείας στην μεγάλη περιοχή του όμως ο gk Mayromatis είπε όχι στην διπλή προσπάθεια για γκολ , στο 67 τραυματίστηκε ο Hatzipanagos αλλά συνέχισε κανονικά ,το κόρνερ που κέρδισε ο γηπεδούχος στο 72 δεν του απέφερε τίποτα και στο 74 έκανε φάουλ και πήρε κίτρινη ο Rosłoń . Ο γηπεδούχος άρχισε να εκμεταλλεύεται τον χώρο που άφηνε ο φιλοξενούμενος και έτσι στο 80 είχε καλή ευκαιρία για να μειώσει το σκορ με τον Rousselet ,δύσκολες στιγμές για πρώτη φορά στον αγώνα δέχεται η άμυνα του Πάνθηρα και στο 81 μετά το πλάγιο ο Sibik έστειλε με σέντρα ακριβείας στην μικρή περιοχή την μπάλα στο κεφάλι του Kalantzis ο οποίος απλά μείωσε σε 1- 2.
Εντύπωση προκάλεσε η ήττα στο Genti Koule , η Thraki Unitedκέρδισε με 0 - 2 σε ένα παιγνίδι με 24385 θεατές , η βροχή δεν αποτέλεσε πρόβλημα αλλά το θέαμα το οποίο απουσίαζε , 2 καλές ομάδες με κλειστές άμυνες πάλευαν να καταφέρουν κάτι ειδικά ο γηπεδούχος φάνηκε στο 1 ημίχρονο να είναι λίγο πιο επιθετικός σε σχέση με τον αντίπαλο του που είχε το μυαλό του στο Χ με την καλύτερη ευκαιρία του γηπεδούχου στο 37 με το σουτ του Roympakis , έτσι κάπως φτάσαμε στο 2 ημίχρονο οπού η Θράκη μπήκε πιο ζωντανά και στο 58 το σουτ του Koltsidas ανάγκασε τον Theuwen στην πρώτη του απόκρουση.Στο 81 έπρεπε να φτάσουμε για το 1 γκολ μετά από κούρσα από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Tzanetis και πριν περάσει το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε την θανατηφόρα σέντρα στο κενό χώρο και ο Koltsidas με εντυπωσιακό τρόπο άνοιξε το σκορ και πάγωσε το στάδιο, οι παίχτες του ΟΦΗ πριν καταλάβουν ότι χάνουν ήρθε στο 86 ο Kreuz που πήρε την μπάλα με φάουλ , που δεν είδε ο διαιτητής, κατέβηκε από το κέντρο ως τη μεγάλη περιοχή σαν να είναι σταματημένοι οι αντίπαλοι του και με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ έκανε το 0-2 και έδωσε τους πολύτιμους 3 βαθμούς στην ομάδα του .

ITSPE - Noctowl FC 3:1
Για την 7η Αγωνιστική του 02 ομίλου της Γ` Εθνικής οι πρωτοπόροι Ieros Lohos και Sithlords συνέχισαν νικηφόρα και μάλιστα με εντυπωσιακά σκορ. Ο Ieros Lohos συνέτριψε με 11-2 την NIKH VOLOU F.C η οποία και παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Sithlords στη συνέχεια, σκόρπισε την Astrapi F.C με 11-0 και παρέμεινε "κολλημένος" στον Iero Loho έχοντας μάλιστα και τα ίδια γκολ (44-9)!Η Leeds Keas FC φαίνεται ότι διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος και μάλλον πρέπει να αισθάνεται και ευτυχισμένη που κατάφερε να αποσπάσει λευκή ισσοπαλία από τον Aristotelis F.C..Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας ο ITSPE επιβεβαίωσε την αγωνιστική του άνοδο με νίκη απέναντι στην Noctowl FC με 3-1.Η επόμενη αγωνιστική είναι ιδιαίτερα σημαντική καθώς οι πρωτοπόροι αγωνίζονται εκτός έδρας ενώ και οι άλλοι 2 αγώνες αναμένονται ντέρμπι...
Keraunoi - PaokarA 2:0
Μόνος και με 7 στα 7 είναι ο lekgr στην κορυφή ενώ ενδιαφέρων υπάρχει απο την 2 θέση και κάτω .2-3 είναι ο madkiller και ο dias με διαφορά 8 βαθμών απο την κορυφή ενώ 4ος είναι η Andros SFP ,o Panathinaikos F.C. είναι στην 5 θέση και στην 6 ο sokker`s stars .Δύσκολα τα πράγματα για τους νέους του ομίλου Lions και PaoKarA αφού με μόνο μια νίκη μοιράζονται την 7-8 θέση με 3 βαθμούς.