CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

7 Ιαν 2008

Superleague 11η Αγωνιστική

Η απρόσμενη βαθμολογική απώλεια της ORANDA F.C. παραχώρησε ισοπαλία στον OFI Crete και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Superleague. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες, όμως οι Κρητικοί κατόρθωσαν να διατηρήσουν το μηδέν στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο, και έφτασαν κοντά στο να κερδίσουν τον αγώνα όταν προηγήθηκαν στο 56’ αλλά ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας Áron Lipcsei ισοφάρισε στο 69’ για το τελικό 1-1. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις οι Panthers Varkiza διέσυραν τους A.C.Strikers με το απίστευτο 9-0!!! Είναι πάντως χαρακτηριστικό πως οι φιλοξενούμενοι έχουν αλλάξει 3 φορές το σύστημα τους από την αρχή της σαιζόν γεγονός που σίγουρα επηρέασε την ομοιογένεια της ομάδας. Το μάτς της αγωνιστικής έγινε μεταξύ Thraki United και pharma74. Εκεί όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μάλιστα γύρισαν το παιχνίδι και προηγήθηκαν 2-1 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Όμως η pharma74 έδειξε ότι είναι αξιόμαχο σύνολο και πετυχαίνοντας 3 τέρματα σε 45 λεπτά έκανε την ολική ανατροπή. Τέλος 3 εύκολους πόντους κέρδισε ο Zorba the Creep με την άνευ αγώνος νίκη του επί του armata rosa.