22 Ιουν 2008

SuperLeague 2 Αγωνιστική.

A.C.Strikers - Thraki United 5:1

TSEROKI DREAM - Aprothimos Glyfadas 0:3

Αυτά τα 2 ματς παν πακέτο. Στο γήπεδο κέρδισε ο πιο αποτελεσματικός. Μπορεί οι αντίπαλοι να είχαν κατά τα φαινόμενα άδικα αποτελέσματα, άλλα μέσα στο γήπεδο κέρδισε ο πιο εύστοχος και αποτελεσματικός Πρέπει όμως να σημειωθεί ότι το σκορ του 1ου αγώνα, ήταν άδικο για τον φιλοξενούμενο, μιας και 5 γκολ ήταν πολλά.
pharma74 - ORANDA F.C. 1:1
Ένα ματς το οποίο κρίθηκε στην αποβολή του ενός απο τους 2 επιθετικούς των φιλοξενουμένων. 1-1 το τελικό αποτέλεσμα με όλα να κρίνονται στα τελευταία λεπτά. Και τα 2 γκολ μπήκαν στο τελευταίο 10λεπτό Το 1ο ημίχρονο ήταν ένα ημίχρονο με περισσότερες
του φάσεις για τον φιλοξενούμενο Όμως η αποβολή του 2ου επιθετικού, "κατέστρεψε" το παιχνίδιOranda μπροστά Δύσκολα έβγαζαν κάποια καλή φάση έπειτα. Στο 2ο ημίχρονο ανέβηκαν και οι γηπεδούχοι, έχοντας κάποιες καλές ευκαιρίες να προηγηθούν.
OFI Crete - Panthers Varkiza 0:3
Μια άμυνα η οποία δύσκολα "σπάει" κάνει την ζωή δύσκολη στον αντίπαλο Στην προκείμενη, η ομάδα του ΟΦΗ δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να διαπεράσει την αντίπαλη άμυνα, με αποτέλεσμα να μην έχει πολλές ελπίδες για κάτι καλύτερο.
Αντίθετα οι φιλοξενούμενη μπόρεσαν και βρήκαν τους χώρους για να κάνουν την ζημία στον γηπεδούχο και να φύγουν εύκολα με την νίκη εκτός έδρας.