CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

12 Ιουν 2008

Εθνική ομάδα SK

Venezuela 1 : 2 Hellas

Στο τελευταίο ματς του Εθνικού προπονητή μας (εμου :P), έκλεισε μια περίοδο 2 σαιζόν ως NT της Εθνικής με νίκη. Η ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά ανοίγοντας το σκορ νωρίς στο 7 μετά από κερδισμένο πεναλτυ. Το πεναλτυ εκτελέστηκε απο τον Σουλίδη αρχικα άστοχα, αλλα εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, πρόλαβε όλους τους υπόλοιπους παιχτες και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα Η ομάδα συνέχισε καλά, αλλά μετά αποτο 24 λεπτο αναγκάστηκε να συνεχίσει τον αγώνα με 10 παιχτες, μιας και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο αμυντικός μέσος της ομάδας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η ομάδα της Βενεζουέλας να βρίσκει χώρους μπροστά απο την άμυνα της Εθνικής μας. Παρόλο που η Εθνικη μας έπαιζε με 10 παιχτες, 10 λεπτά μετά την αποβολή κατάφερε να φέρει με τον Σουλίδη την ομαδα μπροστά με 0-2. 4 λεπτά όμως αργότερα οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τον παιχτη παραπάνω και μειώσαν σε 1-2. Αυτό ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου, σκορ που έμεινε και μέχρι το τέλος του παιχνιδιου, με την ομάδα μας να καταφέρνει να κρατήσει την δύσκολη νικη.