CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

18 Απρ 2008

Super League - Αγωνιστική 9.

Στο κρύο Panthers Varkiza Arena , 26117 θεατές είδαν τον αγώνα Panthers Varkiza - OFI Crete .Στο 12 λεπτό το στάδιο πάγωσε όταν ο P. Zaharopoylos έδωσε με ακρίβεια μια πάσα στον K. Paloviita ο οποίος σούταρε και ενώ ο J. Shearer είχε τον έλεγχο αλλά η μπάλα γλίστρησε μέσα από τα χέρια του και έγινε το 0-1.O γηπεδούχος πίεσε μετά το γκολ που δέχτηκε αλλά το σφύριγμα του διαιτητή στο 45 έστειλε τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια χωρίς να έχει αλλάξει κάτι στον πίνακα του σκορ. Στο 2 ημίχρονο είχαμε το ίδιο σκηνικό αλλά η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτα μέσα μέχρι το 61 όπου και η μαγική σέντρα του Norbert Rosłoń βρήκε το κεφάλι του Milan Buntić και με μια δυνατή κεφαλιά έκανε το 1-1 , ο κόσμος στο γήπεδο ζεστάθηκε αλλά το τέλος του αγώνα βρήκε τις 2 ομάδες ισόπαλες με 1-1 . Η pharma74 βρήκε την ευκαιρία αφού κέρδισε άνετα τον TSEROKI DREAM με σκορ 5-0 και σκαρφάλωσε στην 2 θέση ενώ ο TSEROKI πρέπει να παλέψει για την 7 θέση αφού η διαφορά είναι στον 1 βαθμό από τον 8 Zorba the Creep ο οποίος έχασε εκτός έδρας από τον ORANDA F.C. με 2-0 ,τα γκολ μπήκαν στο 2 ημίχρονο και ο ORANDA ανέβηκε στην 3 θέση.Η Thraki United απλά με 1 γκολ κέρδισε τον Aprothimos Glyfadas ο οποίος δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία και τον έφτασε στους 12 βαθμούς. Στις επόμενες 5 αγωνιστικές ο Panthers Varkiza έχει 3 σχετικά δύσκολα παιγνίδια αλλά με 2 εύκολα στην 10 & 11 αγωνιστική ,το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να μην έχει τραυματισμούς και είναι σχεδόν με το ένα χέρι ,βέβαια ο 2ος pharma74 και ο 3ος ORANDA F.C. περιμένουν από πίσω αλλά η διαφορά των 6 βαθμών από την κορυφή φαίνεται μεγάλη...

1. Panthers Varkiza 9 7 2 0 17-5 23
2. pharma74 9 5 2 2 22-5 17
3. ORANDA F.C. 9 5 2 2 17-5 17
4. OFI Crete 9 5 1 3 13-7 16
5. Aprothimos Glyfadas 9 4 0 5 16-12 12
6. Thraki United 9 4 0 5 12-18 12
7. TSEROKI DREAM 9 1 1 7 6-28 4
8. Zorba the Creep 9 1 0 8 5-28 3