CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

30 Μαρ 2008

Super League - Αγωνιστική 7 .

Φτάσαμε στα μισά και μετά από 7 αγώνες ο Panthers Varkizaμε 6 νίκες και 1 ισοπαλία βρίσκετε μόνος με διαφορά 4 βαθμών από τον δεύτερο ,αν πάνε έτσι τα πράγματα στην συνέχεια τότε δίκαια θα κατακτήσει το πρωτάθλημα φέτος.
Στην Panthers Varkiza Arena είχε καταιγίδα αλλά 20.196 θεατές στάθηκαν στο πλευρό τους,
αντίπαλος ο Aprothimos Glyfadas αυτή τη φορά ο οποίος έχασε 3-1 δίκαια αφού ο γηπεδούχος είχε επιβάλει τον ρυθμό του και δεν τον άφησε να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες .Το παιγνίδι ήταν δυνατό , έγιναν συνολικά 14 φάουλ 7 για κάθε ομάδα , ο γηπεδούχος κατέβηκε με σύστημα 4-4-2 ,είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες , μία κίτρινη πήρε ο Benedykt Piekarek ενώ από το 43 έμεινε με 10 παίχτες αφού ο Paylos Lagos είδε την κόκκινη και θα χάσει το επόμενο παιγνίδι όπως και ο ο Jon Shearer , ο οποίος τραυματίστηκε στο 73 και έγινε αλλαγή.
Από την άλλη μεριά ο φιλοξενούμενος κατέβηκε με 5-3-2 ,και ο Adrian Sibik με την κίτρινη που πήρε έφτασε στις 3 και χάνει τον επόμενο αγώνα .
O Anorganwtos την επόμενη αγωνιστική θα έχει λιγότερες απώλειες και θα αγωνίζονται εντός
και ο redblue θα πρέπει να παλέψει για το αποτέλεσμα .
2ος ο boukoumtsa με τον Panatha gia mia zwh αφού κατάφερε στο ηλιόλουστο Thraki United Arena μέσα σε 23000 θεατές να πάρει το 2 . Έγινε ένα σκληρό παιγνίδι ,1 τραυματισμός και από κάρτες 6 κίτρινες και 2 κόκκινες μοίρασε ο διαιτητής , από νωρίς στο 6 λεπτό μετά από ένα δυνατό σουτ , ο τερματοφύλακας του γηπεδούχου στην προσπάθεια του να αποκρούσει τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή Τελικά η πίεση του ΟΦΗ απέδωσε καρπούς και στο τέλος του 1 ημιχρόνου το σκορ ήταν 0-1 . Στο 48 ο Pigmalionas Zaharopoylos είδε τον διαιτητή να του δείχνει την 2 κίτρινη κάρτα αφού ανέτρεψε χωρίς λόγο τον αντίπαλο του , φεύγοντας ο παίχτης κάτι είπε στον διαιτητή με έντονο τρόπο ενώ στο 66 ο Ilias Roympakis αναγκάστηκε να ανατρέψει τον αντίπαλο του και έτσι είδε την κόκκινη κάρτα .Ο γηπεδούχος
προσπάθησε να κάνει κάτι αλλά όλα τελείωσαν στο 83 μετά το 0-2 όπου ήταν και το οριστικό αποτέλεσμα αυτού του αγώνα .Ο neo2000gr κατέβασε την Thraki United με αμυντικό 3-5-2 αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα που ήθελε και έτσι έμεινε στην 6 θέση .
4ος ο tsourekia13 αφού εντός έδρας στο pharma74 Arena 13288 θεατές παρακολούθησαν σε καταιγίδα την pharma74 να επικρατεί με 6-0 του 8ου Zorba the Creep που φέτος λόγο υποχρεώσεων του ο painkiller05 δεν μπορεί να καταφέρει πολλά .Όσο αφορά των αγώνα τώρα , στο 6 λεπτό ο διαιτητής είδε ανατροπή και έτσι έδωσε κόκκινη κάρτα στον κεντρικό αμυντικό των φιλοξενούμενων Iakobos Karnezis , μετά από αυτό τα πράγματα έγιναν εύκολα για τον γηπεδούχο , το πρόβλημα για τους φιλοξενούμενους μεγάλωσε αφού και άλλος ένας αμυντικός τους χρεώθηκε με κίτρινη κάρτα και χάνει τον επόμενο αγώνα , η μόνη απουσία για την pharma74 είναι ο Sandy Alijević ο οποίος και αυτός έφτασε στις 3 κίτρινες.
Στην 5η θέση βρίσκεται ο ORANDA F.C.
Στο ORANDA F.C. Arena 15239 θεατές μέσα στην βροχή είδαν τον αγώνα με φιλοξένουμενο
τον TSEROKI DREAM . Όσο αφορά το στήσιμο και οι δύο προπονητές είχαν σχεδόν το ίδιο σχήμα με 5 αμυντικούς 3 μέσους και 2 επιθετικούς . Τα χρυσόψαρα άνοιξαν το σκορ νωρίς , μόλις στο 9 λεπτό , αυτό είναι κάτι που θέλει ο κάθε προπονητής , ένα γρήγορο γκολ. Το ημίχρονο τελείωσε κάπως έτσι. Στο τέλος του 2 ημιχρόνου βρήκε νικητή των γηπεδούχο με σκορ 4-0 ,ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων δεν ήταν και στην καλύτερη μέρα του και ο Albino Calonaci δεν θα παίξει στο επόμενο αγώνα λόγω καρτών , όσο αφορά των γηπεδούχο δεν θα έχει στην διάθεση του των Franciszek Walburg λόγω τραυματισμού του αλλά και των Garifallos Karahalios ο οποίος και αυτός έφτασε στις 3 κίτρινες κάρτες. Ο sakis1975 είχε πει κάτι στην αρχή για το πρωτάθλημα και έτσι φαίνεται ενώ ο tasel βρίσκεται στην 7η θέση και παλεύει για θέση μπαράζ